Nie ustąpił pierwszeństwa

16.09.2019

Nie ustąpił pierwszeństwa

Dwie osoby trafiły do szpitala po wypadku, do którego doszło na obwodnicy Lublińca. W rejonie skrzyżowania DK 11 z ulicami Lipską i Żeromskiego zderzyły się dwa samochody osobowe.

Ze wstępnych ustaleń policjantów prowadzących czynności na miejscu zdarzenia wynika, że 19-latek siedzący za kierownicą toyoty na skrzyżowaniu w rejonie Lipskiej Górki, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo. W efekcie zderzył się z jadącym drogą krajową 18-letnim mieszkańcem powiatu lublinieckiego. Kierowca opla i jego pasażerka doznali obrażeń ciała. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala. Stróże prawa dokonali kontroli stanu trzeźwości uczestników zdarzenia – obaj kierujący trzeźwi.

W akcji oprócz funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego KPP Lubliniec udział brali strażacy PSP Lubliniec i Zespół Ratownictwa Medycznego. Na czas prowadzonych działań ratowniczych i czynności procesowych droga krajowa była zamknięta.

  • Katarzyna Gwara
Firmy z gwarancją
Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły