Nie ustąpił pierwszeństwa motorowerzyście. Doszło do zderzenia

06.07.2022

Nie ustąpił pierwszeństwa motorowerzyście. Doszło do zderzenia

Poważny wypadek na skrzyżowaniu ulic Zamkowej i Kopalnianej we Wręczycy Małej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 36-letni kierujący toyotą wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu 68-letniemu motorowerzyście. Mężczyzna kierujący jednośladem, który został zabrany do częstochowskiego szpitala.

We wtorek 5 lipca około godziny 14.10 oficer dyżurny z kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące zderzenia skutera i auta osobowego, do którego doszło na skrzyżowaniu ulic Zamkowej i Kopalnianej we Wręczycy Małej. Na miejsce skierowani zostali policjanci z drogówki. Jak ustalili funkcjonariusze, 36-letni kierujący toyotą – mieszkaniec powiatu częstochowskiego, wyjeżdżał z drogi podporządkowanej. Nie udzielił jednak pierwszeństwa przejazdu 68-letniemu motorowerzyście, mieszkańcowi gminy Wręczyca Wielka, który jechał w kierunku Kłobucka.

Obaj kierowcy byli trzeźwi. Na skutek zdarzenia obrażeń ciała doznał mężczyzna kierujący jednośladem, który został zabrany do częstochowskiego szpitala na szczegółowe badania. Dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia będą wyjaśnione w toczącym się postępowaniu. W zależności od kwalifikacji medycznej obrażeń ciała jakich doznał 68-letni motorowerzysta, zdarzenia będzie potraktowane jako kolizja drogowa lub jako wypadek.

  • kg
Najnowsze artykuły