Nie zapominają o bezdomnych

01.02.2017

Nie zapominają o bezdomnych

Straż miejska wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, jak co roku, pomaga przetrwać mroźne noce osobom bezdomnym. Funkcjonariusze kontrolują m.in. pustostany, a tym, którzy z różnych powodów nie chcą skorzystać z innego rodzaju wsparcia, rozdają ciepłe posiłki.

W ostatni piątek wieczorem już po raz dziesiąty funkcjonariusze odwiedzili 30 miejsc, gdzie najczęściej gromadzą się osoby bezdomne i wydali im 56 posiłków przygotowanych przez MOPS.

Zima nie odpuszcza, więc miejskie instytucje i częstochowskie organizacje pozarządowe stale pomagają osobom bezdomnym przetrwać ten wyjątkowo trudny dla nich czas. W Częstochowie działają m.in. noclegownie i ogrzewalnia.

Wszelkie ważne informacje dla osób bezdomnych, telefony, adresy można znaleźć tutaj:www.czestochowa.pl/page/7,aktualnosci.html?id=8257 

  • kg
  • zdj. arc
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły