12.04.2018

Nie żyje rowerzysta

Do tragicznego wypadku z udziałem rowerzysty doszło na ul. Łukaszewicza w Szarlejce. Ze wstępnych ustaleń policjantów z kłobuckiej drogówki wynika, że kierowca renault, z nieustalonych przyczyn, przejechał przez oś jezdni, po czym czołowo zderzył się z jadącym w przeciwną stronę rowerzystą.

W miniony piątek, kilkanaście minut po godzinie 12.00, oficer dyżurny otrzymał informację o wypadku z udziałem rowerzysty, do którego doszło na ul. Łukaszewicza w Szarlejce. Na miejscu okazało się, że 60-letni kierowca renault, jadąc w kierunku Wręczycy Wielkiej, z nieustalonych przyczyn przejechał przez oś jezdni i czołowo zderzył się z jadącym prawidłowo rowerzystą. Niestety kierujący rowerem 70-letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi, przy dobrych warunkach atmosferycznych. W zdarzeniu udział brała jeszcze 60-letnia kobieta, która jechała rowerem po chodniku, kilka metrów za potrąconym rowerzystą. Kobieta widząc zdarzenie zdążyła zeskoczyć ze swojego jednośladu, który chwilę później również znalazł się pod kołami reault. Dzięki swojej reakcji nie odniosła ona poważnych obrażeń ciała. Kierującym renault był 60-letni mieszkaniec Częstochowy. Mężczyzna w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Na miejscu, w obecności prokuratora, oględziny wykonywali policjanci z kłobuckiej drogówki, wspólnie z technikiem kryminalistyki. Tragiczne zdarzenie zostanie poddane ocenie przez biegłego z zakresu rekonstrukcji przebiegu wypadków drogowych, którego opinia zostanie wykorzystana w toczącym się postępowaniu.

Kierowca renault został zatrzymany. Od mężczyzny pobrano krew do badań na zawartość środków psychoaktywnych. 60-latek usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Zastosowano wobec niego policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe. Za popełniony czyn grozi mu kilkuletni pobyt w więzieniu.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły