31.03.2018

Niechlubny rekordzista z czterema promilami

Czujnością i godną naśladowania postawą wykazał się mieszkaniec Myszkowa. Mężczyzna zwrócił uwagę na podejrzanie jadącego oplem mężczyznę. Jak się okazało przeczucie go nie myliło. Siedzący za kierownicą 42-latek miał w organizmie ponad 4 promile alkoholu!

Do zdarzenia doszło na ul. Koziegłowskiej w Żarkach. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu pijanego kierowcy. Policjanci, którzy pojechali na miejsce ustalili, że inny kierowca zwrócił uwagę na podejrzanie jadącego opla. Zajechał mu drogę, po czym zatrzymał pojazd i wyciągnął kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając dalszą jazdę kierowcy. Jak się okazało, to funkcjonariusz z myszkowskiego oddziału Inspekcji Transportu Drogowego ujął pijanego kierowcę i przekazał go policjantom. Oplem kierował kompletnie pijany 42-letni mieszkaniec Myszkowa. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie ponad 4 promile alkoholu. 42-latek nie posiadał żadnych dokumentów  i uprawnień do kierowania, bo w przeszłości stracił je za jazdę “po pijaku” . Za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za jazdę na “podwójnym gazie” grozi mu do 2 lat więzienia. Odpowie też za jazdę bez uprawnień i bez dokumentów, które są wymagane podczas kontroli drogowej.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły