Niecodzienna lekcja historii

20.05.2019

Niecodzienna lekcja historii

Ponad 150 uczennic i uczniów częstochowskich szkół wzięło udział w spotkaniu wokół publikacji pt. ,,Częstochowa w PRL-u”. Spotkanie, które odbyło się w Ratuszu, było nietypową lekcją historii, a zarazem debatowania.

Publikacja „Częstochowa w PRL-u” to zbiór tekstów poświęconych szeroko rozumianemu życiu miasta w okresie Polski Ludowej – przemysłowi, spółdzielczości, ochronie zdrowia, ale i peerelowskiej codzienności Częstochowy. Każdy z gości wtorkowego spotkania otrzymał w prezencie I tom wydawnictwa. W planach są kolejne części.

– W sali reprezentacyjnej Ratusza o Częstochowie w latach 1945-1989 opowiadali Jarosław Kapsa i Janusz Kołodziejski, którzy współtworzyli publikację – mówi Marcin Breczko z biura prasowego magistratu. – Młodzież miała niecodzienną okazję, by posłuchać o historii ostatnich kilkudziesięciu lat – ze szczególnym uwzględnieniem najnowszych dziejów naszego miasta – ale też przekonać się, jak wygląda debata, której uczestnicy odnoszą się do omawianych kwestii merytorycznie i bez niepotrzebnych emocji, mimo różnic poglądów – dodaje. Rozmówcy zachęcali też młodych ludzi do własnych poszukiwań odpowiedzi na pytania, na które mogą napotkać ucząc się historii.

Spotkanie zorganizowało Muzeum Częstochowskie oraz Wydział Edukacji Urzędu Miasta.

  • oprac. Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły