Nielegalni imigranci w ciężarówce z kartonami

14.11.2018

Nielegalni imigranci w ciężarówce z kartonami

Myszkowscy policjanci ujawnili czterech obcokrajowców, którzy nielegalnie wjechali do Polski. Mężczyźni ukryli się… w naczepie z transportem kartonów z Serbii. W związku z podejrzeniem, że bezprawnie wjechali na terytorium Polski, obcokrajowcy zostali przekazani strażnikom granicznym z Pyrzowic.

Dyżurny myszkowskiej komendy został powiadomiony o tym, że na teren jednej z myszkowskich firm wjechał tir, którym kierował obywatel Serbii. Kierowca jadąc ze swojego kraju, przekroczył granicę Polski i docelowo przyjechał do Myszkowa. W trakcie postoju usłyszał dobiegające z naczepy odgłosy prowadzonych rozmów. Zdezorientowany mężczyzna powiadomił ochronę. Na miejsce wezwano policję. – Kierowca tira powiedział funkcjonariuszom, że w naczepie znajdują się cztery osoby i otworzył zabezpieczony ładunek. Wtedy policjanci sprawdzili naczepę. W czasie kontroli mundurowi zastali czterech młodych mężczyzn, którzy siedzieli pomiędzy towarem – informuje  asp. sztab. Barbara Poznańska, oficer prasowy myszkowskich policjantów. Żaden z nich nie mówił po polsku. Policjanci sprawdzili ich odzież – jak się okazało, mężczyźni nie mieli przy sobie żadnych dokumentów. Stróże prawa wstępnie ustalili, iż imigranci pochodzą z Afganistanu. W związku z podejrzeniem, że nielegalnie wjechali na terytorium Polski, obcokrajowcy zostali przekazani strażnikom granicznym z Pyrzowic, którzy wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły