28.03.2018

Nielegalny tytoń i papierosy o wartości blisko 7 mln złotych!

10 ton nielegalnych wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy znaleźli i zabezpieczyli myszkowscy śledczy. Kontrabandę posiadał 41-letni mieszkaniec gminy Poraj. Mężczyzna został przesłuchany i będzie odpowiadał przed sądem za przestępstwo skarbowe. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonego towaru to prawie 7 mln zł, natomiast uszczuplenie podatku akcyzowego wyniosło 8 mln zł.

Myszkowscy policjanci mieli informację, że na terenie jednej z firm w Markowicach znajduje się magazyn z nielegalnym tytoniem. Śledczy wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej wkroczyli na jej teren. Na działce i w pomieszczeniu gospodarczym odkryli ponad 10 ton krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy skarbowej o czarnorynkowej wartości prawie 7 mln zł. Nielegalne wyroby tytoniowe należały do 41-letniego mieszkańca gminy Poraj.

Prokurator przedstawił Olgierdowi L. zarzut przestępstwa paserstwa akcyzowego. Mężczyzna przyznał się do winy. Prokurator – z obawy na matactwa ze strony podejrzanego – wniósł o tymczasowy areszt. Sąd przychylił się do wniosku. W efekcie mężczyzna spędzi 90 dni za kratkami. W tym czasie śledczy muszą ustalić źródło pochodzenia i przeznaczenia wyrobów tytoniowych. Zarzucane podejrzanemu przestępstwo jest zagrożone karą pozbawienia wolności do 6 lat oraz wysoką grzywną.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły