Nieodpłatna pomoc prawna

17.07.2017

Nieodpłatna pomoc prawna

Spośród uprawnionych częstochowian, najczęściej z pomocy prawnej korzystali seniorzy (1 148 porad) oraz osoby młode (278), które nie ukończyły 26 roku życia. Wśród beneficjentów znaleźli się także posiadacze Karty Dużej Rodziny (64), kobiety w ciąży (16), a nawet jeden weteran. Częstochowianie najczęściej wybierali Punkt I Nieodpłatnej Pomocy Prawnej, mieszczący się w Urzędzie Miasta Częstochowy przy ul. Śląskiej 11/13 – od stycznia do czerwca udzielono tu aż 578 porad.

Od 2016 roku w Częstochowie, na mocy ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej i edukacji prawnej (Dz. U. z 2016 r. poz. 1860) funkcjonuje 9 punktów takiej pomocy, która jest udzielana przez 5 dni w tygodniu przez co najmniej 4 godziny dziennie. Punkty Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w Częstochowie funkcjonują także w wybrane soboty.

Więcej informacji o lokalizacji punktów oraz o godzinach funkcjonowania:
http://www.czestochowa.pl/page/5305,nieodplatna-pomoc-prawna-w-czestochowie.html

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły