08.03.2018

Niewybuch na ścieżce

Na ścieżce między zbiornikami wodnymi w Blachowni znaleziono niewybuch. Został on zabezpieczony i przekazany saperom. Przy tej okazji policjanci przypominają, że odnalezionych materiałów wybuchowych nie należy dotykać czy też próbować przenosić.

Na znalezisko przypadkowo natrafiła jedna z mieszkanek Blachowni. Na miejsce od razu pojechali policjanci, w tym członek grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego z częstochowskiej komendy. Na ścieżce między zbiornikami wodnymi – w znacznej odległości od zabudowań – leżał przedmiot przypominający pociski. Mundurowi do czasu przybycia patrolu saperskiego z Gliwic zabezpieczali niewybuch.

Pamiętajmy, że znalezisk przypominających niewybuchy nie wolno pod żadnym pozorem dotykać, ani tym bardziej przenosić czy rozbrajać. Miejsce, w którym znaleziono niebezpieczny przedmiot, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy je tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy, jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę policji.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły