19.02.2018

Niewybuchy w Kalinie

W lesie w rejonie Kaliny (powiat lubliniecki) podczas niedzielnego spaceru, jeden z mieszkańców znalazł pochodzące prawdopodobnie z okresu II wojny światowej niewybuchy.

Z dyżurnym lublinieckiej komendy skontaktował się mężczyzna, który poinformował o znalezieniu materiałów wybuchowych w kompleksie leśnym pomiędzy Herbami a Kaliną. Na miejsce wyruszył policyjny pirotechnik oraz strażacy. Mundurowi ujawnili dwa pociski pochodzące prawdopodobnie z okresu II wojny światowej. Policjanci i strażacy zabezpieczą znalezisko, do momentu przybycia saperów.

  • kg
  • zdj. KPP Lubliniec
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły