13.02.2018

Niezwykły podróżnik w Olsztynie

Gminę Olsztyn odwiedził niezwykły podróżnik Rafał Gręźlikowski, miłośnik zamków, autor książki pt. „Zamki, ruiny i legendy” oraz sportowiec z licznymi tytułami na koncie.

Rafał Gręźlikowski jest mistrzem Polski w podnoszeniu sztangi na leżąco, zdobył 100 medali w różnych dyscyplinach sportowych m. in. lekkoatletyce oraz kulturystyce.

Kilkanaście lat temu w wyniku choroby nowotworowej stracił nogę. Dziś jest zapalonym rowerzystą, który pomimo utrudnień podejmuje wciąż nowe wyzwania, przemierzając tysiące kilometrów po Polsce oraz Europie – w sumie 12 państw.

Zimową Wyprawę Szlakiem Orlich Gniazd Rafał rozpoczął ponad tydzień temu od miejscowości Lipowiec, Olsztyn jest ostatnim przystankiem. Podróż zakończył w Częstochowie.

  • kg
  • zdj. UG Olsztyn
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły