12.06.2018

Noc bibliotek po raz czwarty

Gminna Biblioteka Publiczna w Olsztynie już po raz czwarty przyłączyła się do Ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, mającej na celu promocję czytelnictwa.

Hasło tegorocznej edycji „RzeczpospoCzyta” nawiązuje do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Z tej okazji,odbyła się projekcja filmu pt. „Tarapaty” w reżyserii Marty Karwowskiej, opowiadającego o przyjaźni, wakacyjnej przygodzie oraz o wciąż nieodkrytych skarbach powojennej Warszawy.

Wraz z filmem biblioteka otrzymała materiały pomocnicze, które zostały wykorzystane do przeprowadzenia warsztatów towarzyszących projekcji filmu. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy IV i V ze Szkoły Podstawowej w Olsztynie pod opieką nauczycielek języka polskiego, Agnieszki Lewandowskiej oraz Urszuli Kieras.

Krzysztof Gawron, uczeń klasy IV b Szkoły Podstawowej w Olsztynie recytował wiersz pt. „Książka czeka” Hanny Łochockiej. Krzyś jest laureatem konkursu XXX Regionalne Spotkania z Poezją i Prozą „Wrażliwość na słowa”. W finale konkursu otrzymał wyróżnienie. Przygotowała go Agnieszka Lewandowska.

  • kg
  • zdj. UG Olsztyn
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły