Nowa droga w gminie Olsztyn

05.03.2019

Nowa droga w gminie Olsztyn

Rusza budowa ciągu pieszego Olsztyn – Skrajnica i remont kapitalny drogi Skrajnica – Odrzykoń. Inwestycja pochłonie 2,5 mln złotych.

Umowę opiewającą na ponad 2 mln zł podpisali Wójt Gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski i Stefan Cieślewicz, Prezes Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych Myszków. Prace ruszą w najbliższych dniach od strony Olsztyna (przy skrzyżowaniu z ul. Żwirki i Wigury) i od strony Odrzykonia.
Wyłoniony w przetargu PRDM Myszków wykona przebudowę jezdni asfaltowej na odcinku ponad dwóch kilometrów oraz jednostronny chodnik z Olsztyna do Skrajnicy oraz na ulicy Górzystej i Księżycowej w Skrajnicy. W ramach inwestycji przewidziana jest także budowa części ul. Słonecznej.
Całkowity koszt to 2,46 mln zł. Połowę sfinansuje Fundusz Dróg Samorządowych, drugą połowę Gmina Olsztyn  z własnych środków.

– Stan jezdni, po której między innymi jeżdżą autobusy MPK między Odrzykoniem a Skrajnicą, był fatalny. Samodzielnie trudno byłoby nam sfinansować te prace, ale dzięki funduszom wojewódzkim jest to możliwe – mówi Tomasz Kucharski.

Chodnik do Skrajnicy rozpocznie się dokładnie w miejscu, gdzie aktualnie dobiegają końca prace przy budowie drogi ze ścieżką rowerową Olszyn – Olsztyn – Odrzykoń.

  • oprac. Katarzyna Gwara
  • zdj. UG Olsztyn
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły