Nowa edycja Częstochowskiej Ligi 6. Trwają zgłoszenia!

07.03.2023

Nowa edycja Częstochowskiej Ligi 6. Trwają zgłoszenia!

Niebawem startuje Częstochowska Liga 6. Jeżeli chcecie wziąć udział w najbardziej profesjonalnej lidze piłkarskiej dla amatorów w regionie, nie zwlekajcie. Zbierzcie ekipę i zgłoście się! Zapisy potrwają do 17 marca. Jakie warunki trzeba spełnić, aby wziąć udział w sportowych zmaganiach? Sprawdźcie!

Aby wziąć udział w tegorocznych rozgrywkach Częstochowskiej Ligi 6, wystarczy zebrać ekipę liczącą 8-20 osób, wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na stronie https://bit.ly/4144JVj, a w dalszej kolejności uiścić wpisowe i po prostu przystąpić do rywalizacji. Mecze rozgrywane będą na boisku przy Technicznych Zakładach Naukowych, ale także dwa dni w tygodniu na boisku przy Szkole Podstawowej nr 52 w dzielnicy Dźbów. Harmonogram rozgrywek zakłada spotkania od poniedziałku do piątku w godzinach od 19:00 do 22:00.

– Licząc każdy rok jako dwa sezony, będzie to 29. sezon rozgrywek orlikowych w Częstochowie. Zapoczątkował je w 2009 roku Marcin Rzeszowski, a my kontynuujemy tę piękną tradycję. Jeśli chodzi o CSSA, to ta myśl kiełkowała wśród nas – organizatorów – już od roku, kiedy to nawiązaliśmy kontakt z warszawską Superligą oraz Katowicką Ligą Szóstek zarządzaną przez Katowicką Federację Sportów Amatorskich. Jest nas dziewięcioro: ośmiu chłopców i jedna kobieta. Każdy z członków stowarzyszenia dysponuje innymi atrybutami, które wzajemnie się uzupełniają. Całkiem jak we wzorcowej drużynie z gry RPG – mówi Damian Kłos, prezes
Częstochowskiego Stowarzyszenia Sportów Amatorskich.

 

O Stowarzyszeniu

– Nasze cele statutowe nakreślone są dość szeroko, natomiast główny zakres działań skupia się na organizacji rozgrywek i turniejów sportowych dla amatorów, celem aktywizacji częstochowian, integracji lokalnej społeczności oraz propagowaniu sportowego współzawodnictwa. W najbliższym czasie przede wszystkim musimy nauczyć się funkcjonować jako organ, ugruntować markę oraz wypracować model pracy na kolejne lata – podkreśla prezes Częstochowskiego Stowarzyszenia Sportów Amatorskich, którego pierwszym zadaniem jest organizacja wiosennego sezonu Częstochowskiej Ligi Szóstek. – Jako, że jesteśmy ambitny i pragniemy dorównać choćby naszym sąsiadom z Górnego Śląska, mierzymy w naprawdę fajną realizację ligi w perspektywie kilku najbliższych sezonów. Obecnie skupiamy się na przyciągnięciu większej ilości drużyn, pozyskiwaniu partnerów, sponsorów oraz wszelkich podmiotów chętnych w jakikolwiek sposób przysłużyć się naszym celom statutowym. Bardzo nas cieszy, iż honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Częstochowa, a w ciągu tygodnia powinniśmy ogłosić partnera technicznego rozgrywek, którym została ogólnopolska firma z branży piłkarskiej. Nie chcę póki co zdradzać spoilerów, ale myślę, że przed nami bardzo interesujący sezon – zapewnia Damian Kłos.

 

 

fot. Damian Rydzyński

  • Paula Nogaj
Najnowsze artykuły