07.12.2017

Nowa sieć wodociągowa

Została zakończona przebudowa sieci wodociągowej wraz z przyłączami w Mstowie. Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

O realizację bardzo ważnej dla Mstowa inwestycji od wielu lat zabiegali mieszkańcy i radni. Wreszcie się udało i wymiana wadliwego wodociągu (bardzo często ulegającemu awariom) dobiegła końca.

Zakres robót obejmował:

– przebudowę wodociągu z rur ciśnieniowych PE100 SDR11 Ø125/11,4mm o łącznej długości 1260 metrów.

– przebudowę przyłączy, obejmującą odcinek od włączenia do nowego wodociągu do granicy pasa drogowego (w ilości ponad 100 sztuk !).

– odtworzenie nawierzchni drogi (ze względu na dużą ilość urządzeń w jezdni było to bardzo trudne technicznie do wykonania).

Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

  • kg
  • zdj. UG Mstów
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły