08.05.2018

Nowa strażnica w Kusiętach

Ponad milion złotych kosztowała budowa nowej, uroczyście oddanej 3 maja remizy. Funkcjonalny i nowoczesny obiekt zaprojektowany przez Witolda Rudeckiego podzielony jest na dwupoziomową część bojową, socjalną i świetlicową.  Posiada też wyposażoną kuchnię, zaplecze gospodarcze oraz parking. Ochotnicy zyskali m.in. szatnie, prysznice i miejsce do spotkań.

Strażnica stanęła w miejscu poprzedniej, zniszczonej w wyniku pożaru w lutym 2015 roku. – Bardzo dziękuję wszystkim osobom, dzięki którym ta budowa mogła dojść do skutku: Radzie Gminy Olsztyn, pracownikom UG Olsztyn na czele z szefową inwestycji Agnieszką Celeban oraz Edycie Czajkowskiej, prezes OSP Kusięta i wszystkim druhom, którzy wspierali budowę – mówił Tomasz Kucharski. – Pamiętam ciasne poddasze, na które wchodziło się po stromych schodach, ogrzewane tzw. kozą, gdzie dotychczas odbywały się zebrania. Teraz mamy obiekt godny pozazdroszczenia.

Otwarcie remizy rozpoczęło się od wciągnięcia Flagi Narodowej na maszt, następnie druhowie z miejscowej jednostki złożyli meldunek prezesowi Zarządu Powiatowego Ochotniczych Staży Pożarnych w Częstochowie, Krzysztofowi Smeli.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kusiętach przedstawili rys historyczny OSP Kusięta i zaprezentowali krótkie widowisko artystyczne o tematyce strażackiej i patriotycznej. Następnie ks. prałat Ryszard Grzesik poświęcił remizę, krzyż i obraz św. Floriana, który ufundowano z inicjatywy Grażyny Elmanowskiej.

Zaproszeni goście w swoich wystąpieniach podkreślali szacunek dla strażackiej służby  oraz docenili ogrom pracy całej Gminy Olsztyn,  jaki został włożony w budowę nowego obiektu OSP.

Dyrektor SP w Kusiętach, Mariusz Żołędziewski oraz radny Gminy Olsztyn, Marcin Poch ofiarowali strażakom figurę św. Floriana.

Prezes OSP Kusięta, Edyta Czajkowska podziękowała  za współpracę wójtowi Gminy Olsztyn, Tomaszowi Kucharskiemu, radnemu Gminy Olsztyn, Marcinowi Pochowi oraz mieszkańcowi Kusiąt Janowi Tomzie, wręczając statuetki.

O oprawę muzyczną uroczystości otwarcia remizy OSP w Kusiętach zadbała Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Olsztyn pod dyrekcją Tomasza Hadriana.

  • kg
  • zdj. UG Olsztyn
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły