Nowa twarz w kadrze Włókniarza

21.06.2019

Nowa twarz w kadrze Włókniarza

W miniony piątek 21 czerwca na SGP Arenie Częstochowa odbył się egzamin na certyfikat “Ż” w klasie 250 cc. Franciszek Karczewski nie miał żadnych problemów z zaliczeniem zarówno praktycznej, jak i teoretycznej części. W związku z tym uzyskał licencję, uprawniającą do starów w oficjalnych zawodach na motocyklach o pojemności silnika 250 cc.

-Nowy jeździec forBET Włókniarza swoją przygodę z motocyklami rozpoczął od motocrossu. Od roku trenuje natomiast w częstochowskiej szkółce żużlowej i z tygodnia na tydzień podnosi swoje umiejętności. Co ciekawe, nie mieszka on w Częstochowie, a na zajęcia na torze dojeżdża specjalnie aż z Kalisza – informuje klub i dodaje – W ciągu najbliższych dni najnowsza twarz w kadrze Włókniarza powinna zostać potwierdzona do startów przez Polski Związek Motorowy. Jego debiut w oficjalnej imprezie nastąpi natomiast najprawdopodobniej w najbliższy czwartek (27 czerwca), kiedy to na SGP Arenie odbędzie się III runda Pucharu Ekstraligi 250 cc. Początek zawodów zaplanowano punktualnie na godzinę 17:00.

 

źródło: Włókniarz

  • Paula Nogaj
Firmy z gwarancją
Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły