14.02.2018

Nowe aspekty martwej natury

Po raz szósty Miejska Galeria Sztuki organizuje konkurs mający na celu promowanie indywidualności w młodym pokoleniu twórców. Artyści malarze, którzy nie ukończyli 35 roku życia, mogą przesyłać elektronicznie swoje zgłoszenia do 30 marca. Hasło tegorocznej edycji brzmi ,,W rzeczy samej. Nowe aspekty martwej natury”.

Tym razem tematyka konkursu koncentruje się na przedmiocie we współczesnej rzeczywistości kulturowej. Pytając o wzajemne relacje rzeczy i ludzi, organizatorzy oczekują prac osadzonych zarówno w tradycji malarstwa sztalugowego, jak i obiektów przestrzennych uzyskiwanych środkami malarskimi, przekraczających kanon martwej natury.

Konkurs otwarty jest dla artystów malarzy, którzy nie ukończyli 35 roku życia. Mogą brać w nim udział artyści profesjonalni – w tym studenci i absolwenci wyższych szkół plastycznych oraz kierunków artystycznych innych uczelni. Przyjmowane będą prace wykonane w latach 2015-2018 w dowolnej technice i konwencji malarskiej, nie dające się powielić jako oryginały, uprzednio nie nagradzane i będące własnością autora. Każdy uczestnik może zgłosić jedną pracę lub cykl do trzech prac.

Zgłoszenia dokonuje się poprzez nadesłanie kompletu określonych przez organizatora materiałów na adres bszyc@galeria.czest.pl w terminie do 30 marca.

Do jury organizator powoła cenionych krytyków sztuki, a kwalifikacja prac będzie miała charakter dwustopniowy. W konkursie przyznane zostaną nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy, Starosty Częstochowskiego, Dyrektora Miejskiej Galerii Sztuki, a także nagrody sponsorowane oraz wyróżnienia honorowe. Otwarcie wystawy i wręczenie nagród laureatom odbędzie się 9 czerwca. Zostanie wydany też katalog pokonkursowy.

Regulamin konkursu, karta zgłoszenia oraz wszelkie szczegóły dotyczące formatu pracy, procedury konkursowej, opłaty za uczestnictwo itp. dostępne są na stronie Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie pod linkiem http://www.galeria.czest.pl/content/id/309

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły