Nowe boiska

11.07.2017

Nowe boiska

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 39 oraz Zespołu Szkół nr 1 zyskały nowe boiska wielofunkcyjne. Można już z nich korzystać. Jednocześnie rozpoczęła się budowa dwóch kolejnych obiektów.

Boiska oddane do użytku przy SP nr 39 (przy ul. Kopernika) oraz ZS nr 1 (przy ul. Kukuczki) to wielofunkcyjne obiekty o nawierzchni poliuretanowej EPDM o wymiarach 24,1 m na 44 m. Boiska wyposażone są w bramki, siatki oraz kosze. Na płycie kolorowymi liniami wyznaczone są: boisko do piłki ręcznej, po 2 boiska do koszykówki i siatkówki oraz kort do tenisa ziemnego. Obiekty są ogrodzone, otoczone piłkochwytami i oświetlone; ułożono też chodnik oraz zamontowano ławki.

Budowa boiska przy SP nr 39 zamknęła się kwotą nieco ponad 419,3 tys. zł; inwestycja przy ZS nr 1 kosztowała z kolei niecałe 421,4 tys. zł.

W końcu czerwca przekazano wykonawcom place budów kolejnych przyszkolnych boisk. Pierwsze z nich powstanie przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 przy ul. Olsztyńskiej i będzie kosztować ok. 390 tys. zł. Drugie pojawi się przy Szkole Podstawowej nr 46 przy ul. Szamotowej – jego koszt to 384 tys. zł. Oba obiekty to także wielofunkcyjne boiska o nawierzchni poliuretanowej EPDM.

Dodatkowo – w ramach Budżetu Obywatelskiego – przy Szkole Podstawowej nr 13 przy ul. Wręczyckiej powstanie bieżnia. Będzie obejmować dwa tory o nawierzchni poliuretanowej – każdy o szerokości 2,68 m – oraz czterotorową bieżnię ze skocznią w dal. Jej budowa będzie kosztować nieco ok. 185 tys. zł.

Robotami zajmie się wyłoniona w przetargu firma “Bellsport” z Bytomia. Inwestycje przy  Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 oraz SP nr 13 mają zakończyć się już 30 sierpnia tego roku, a przy SP nr 46 – z końcem października.

W ciągu ostatnich 7 lat częstochowskie szkoły wzbogaciły się w sumie o 37 nowych boisk (36 wielofunkcyjnych, 1 – ze sztuczną trawą), powstały też 3 boiska treningowe przy MSP Raków, a także boisko z naturalną trawą przy ul. Lourdyjskiej na Aniołowie. Zdecydowana większość z nich powstała w latach 2014-2016. Ponadto realizowano inne, mniejsze i większe inwestycje, mające na celu poprawę stanu bazy sportowo-rekreacyjnej, z której korzystają uczniowie. Wokół szkolnych boisk pojawiły się m.in. bieżnie, obiekty lekkoatletyczne; utwardzano też teren w pobliżu boisk lub instalowano nowe oświetlenie.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły