08.02.2018

Nowe drogi pod zamkiem

Gmina Olsztyn ogłosiła przetarg na remont kapitalny  ul. Karlińskiego i ul. Botanicznej w Olsztynie – powstaną chodniki i nowe nakładki asfaltowe.

Prace te będą kontynuacją budowy dróg, które gmina kilka lat temu rozpoczęła rewitalizując rynek.

Remont ulic Karlińskiego i Botanicznej przewiduje wymianę zniszczonej nawierzchni, utwardzenie obustronnego pobocza oraz  wykonanie zjazdów na posesje wraz z wpustami chłonnymi. Projekt zakłada również zabezpieczenie istniejących kabli energetycznych oraz telekomunikacyjnych. Dodatkowo na ul. Botanicznej zostanie przebudowany kolidujący hydrant.

Prace na ulicy Karlińskiego zostaną przeprowadzone na długości ok. 800 metrów wraz z łącznikiem prowadzącym do ulicy Botanicznej. Natomiast ponad 500-metrowy odcinek ul. Botanicznej wyremontowany  będzie od skrzyżowania z ul. Karlińskiego aż do końca zabudowy.

Inwestycja w całości będzie sfinansowana ze środków własnych Gminy Olsztyn.

  • kg
  • zdj. UG Olsztyn
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły