Nowe kadencje “stary” dyrektorów

04.09.2018

Nowe kadencje “stary” dyrektorów

1 września prezydent Częstochowy powołał na kolejne kadencje dyrektorów Biblioteki Publicznej im. dr. Władysława Biegańskiego i Teatru im. Adama Mickiewicza.

Powołania zostały nadane bez przeprowadzania konkursu, po uzyskaniu opinii właściwych podmiotów oraz opinii Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Beata Grzanka pozostanie na stanowisku dyrektora biblioteki (zajmowanym od 2012 r.) przez okres trzech kolejnych lat, tj. od 1 września 2018 r. do 31 sierpnia 2021 r.

Na taki sam okres – obejmujący trzy kolejne sezony artystyczne – powołany został Robert Dorosławski, zajmujący stanowisko dyrektora częstochowskiego teatru od 2006 r. Jego powołanie prezydent zapowiedział jeszcze w czerwcu podczas przedstawienia nowej dyrektor artystycznej teatru Magdaleny Piekorz (która również rozpoczęła pracę wraz z początkiem września).

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły