22.05.2018

Nowe miejsce na imprezy plenerowe

Kapryśna pogoda już nie pokrzyżuje planów organizatorów eventów w gminie Koniecpol, które odbywają się na rynku. Powstała tam bowiem drewniana scena.

Miejsce to będzie wykorzystywane do organizacji całorocznych eventów. Środki finansowe na budowę sceny pozyskano z Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” w ramach działania: „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność”.

Wiele miast i miasteczek zmieniło rynki w ładne i przyjazne przestrzenie z fontannami, kawiarenkami i miejscami do spotkań, zachęcające do spędzania wolnego czasu. Rynki po rewitalizacji stały się atrakcyjnym miejscem i „sercem” miejscowości, gdzie widać urbanistyczny ład. Rynek w  Koniecpolu został w przeszłości zrewitalizowany, ale brakowało infrastruktury dla tego typu wydarzeń i stałej sceny. Należy podkreślić, iż obecnie realizowany projekt to pierwszy etap prac. W miarę ogłaszania kolejnych konkursów, przygotowywane będą projekty, dotyczące kolejnych elementów infrastruktury, aby urozmaicić wskazaną przestrzeń.

W gminie odbywa się wiele ciekawych imprez. Oferta Domu Kultury jest bardzo ciekawa i różnorodna. Każdy może znaleźć coś dla siebie. Nie brakuje też gminnych imprez dla wszystkich mieszkańców, które odbywają się w każdym wolnym czasie.

Projekt, na który pozyskano dotację, pod nazwą „Lato z Rybką” realizowany będzie w lipcu i sierpniu 2018 roku.

„Lato z Rybką” to cykl siedmiu wydarzeń – imprez plenerowych o charakterze rodzinnym, których celem jest nie tylko promocja potraw z ryb pochodzących z lokalnych stawów, ale również propagowanie zdrowego stylu życia, spędzania wolnego czasu z bliskimi, na łonie natury. W ramach przedsięwzięcia zaplanowano koncerty z muzyką kameralną i współczesną oraz będzie promowana ryba w formie dań do degustacji. W ramach promocji ryb, lokalni producenci zaprezentują sposoby wędzenia ryb, grillowania bądź też inne sposoby ich przyrządzania.

W ramach „Święta Karpia” zostanie przeprowadzony konkurs na najsmaczniejszą potrawę z ryb stawowych oraz nad zalewem odbędą się zawody wędkarskie dla różnych grup wiekowych. Imprezy zostaną uświetnione występami zespołów muzycznych, w tym szantowych.

  • kg
  • zdj. UG Koniecpol
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły