07.02.2018

Nowe połączenie Przymiłowic z Turowem

Budowa i remont kapitalny drogi łączącej Przymiłowice z Turowem przebiegającej pod rozdzielnią energetyczną jest przedmiotem przetargu na wybór wykonawcy, który ogłosiła właśnie Gmina Olsztyn.

Cały odcinek jest w złym stanie technicznym. Do remontu i przebudowy idą: ul. Rycerska, Południowa i część Piastowskiej, która także zyska nową nakładkę asfaltową w tym roku prawie na całej długości. W sumie wyremontowanych zostanie ponad 2 km ulic.

Na znacznym odcinku remontowanych dróg – Południowa – Rycerska – powstaną także chodniki. W tym roku gmina ma także w planach remont ul. Energetyków.

Prace remontowo – budowlane między Przymiłowicami i Turowem są w prawie w połowie współfinansowane przez Program Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej finansowany przez Śląski Urząd Wojewódzki. W bieżącym konkursie Gmina Olsztyn uplasowała się na trzecim miejscu w woj. śląskim.

  • kg
  • zdj. UG Olsztyn
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły