23.01.2018

Nowe technologie w podstawówkach

Szkoły podstawowe w gminy Blachownia biorą udział w projekcie unijnym „Zaprogramuj przyszłość” realizowanym przez Stowarzyszenie Mistrzowie Kodowania i Fundację Orange.

W projekcie biorą udział Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 3 oraz Szkoła Podstawowa w Łojkach. Aż 18 nauczycieli wczesnoszkolnych z tych placówek ukończyło szkolenia dotyczące nauki kodowania, które przyczynią się do zdobywania kompetencji cyfrowych przez uczniów klas 1-3. Szkoły otrzymały już niezbędne zestawy do prowadzenia zajęć, min. maty edukacyjne, zestawy robotów Wonderpack oraz robota Dash, tablety do ich programowania, a także zestaw mechatroniczny MaKey MaKey. Według Ministerstwa Edukacji Narodowej zajęcia te mają pozytywnie wpłynąć na sposób nauczania innych przedmiotów, rozwój logicznego myślenia, umiejętność dobrej organizacji pracy oraz budować kompetencje do efektywnej pracy zespołowej. Dodatkowym atutem projektu jest fakt, że dzieci uczą się poprzez zabawę i odkrywanie możliwości edukacyjnych zgodnych z rozwojem nowych technologii.

Projekt jest realizowany ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa w ramach działania 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”.

  • kg
  • zdj. UM Blachownia
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły