22.04.2018

Nowe wagi przenośne

O 108 kompletów nowoczesnych wag przenośnych do kontroli rzeczywistych parametrów pojazdów uczestniczących w ruchu drogowym wzbogaciła się Inspekcja Transportu Drogowego. Urządzenia zakupione za prawie 5,5 miliona złotych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad trafią do inspektorów ze wszystkich województw.

Dostawca dostarczył 108 kompletów wag przenośnych typ SAW III, przeznaczonych i metrologicznie zatwierdzonych do pomiarów nacisków osi oraz mas całkowitych pojazdów wieloosiowych. Wraz z wagami dostarczono podkładki wyrównujące oraz stworzono specjalnie na potrzeby Inspekcji Transportu Drogowego system informatyczny IRD SAW Reader, który niemal w sposób automatyczny rejestruje, przetwarza i archiwizuje wyniki ważenia.

Ochrona nawierzchni dróg przed niszczeniem przez przeciążone samochody ciężarowe oraz dostawcze i eliminowanie z ruchu takich pojazdów, stanowiących nieuczciwą konkurencję w obszarze towarowych przewozów drogowych, należą do głównych zadań realizowanych przez Inspekcje Transportu Drogowego od początku jej działalności. Nowy sprzęt pozwoli wycofać z eksploatacji starszej generacji wagi i zwiększyć skuteczność działań Inspekcji w obszarze eliminowania z dróg przeładowanych pojazdów.

  • kg
  • zdj. GITD
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły