Nowi „mieszkańcy” parku podjasnogórskiego

19.05.2019

Nowi „mieszkańcy” parku podjasnogórskiego

– W parku im. Stanisława Staszica wprost zaroiło się od szczurów. Nic sobie nie robią z obecności ludzi. Paradują w biały dzień aż miło – alarmowali nasi czytelnicy. Sprawą zajął się już Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa UM. Obecnie trwa kilkuetapowa deratyzacja.

Parki podjasnogórskie są chętnie odwiedzane przez mieszkańców i turystów – bo i przysiąść jest gdzie, i odpocząć, są też zbiorniki wodne, a także plac zabaw dla najmłodszych. Niestety sielankowy obraz w ostatnim czasie skutecznie psują… paradujące gryzonie, które szczególnie upodobały sobie rejon zbiorników wodnych. – Dawniej owszem może i było je widać, ale tylko wieczorem, albo w nocy. Teraz spacerują w ciągu dnia – podkreślali częstochowianie. I być może niektórzy uważają, że to całkiem przyjazne i towarzyskie stworzonka, jednak… mogą roznosić różne choroby, w tym na przykład wściekliznę. Sprawę zgłosiliśmy do częstochowskiego urzędu miasta. – Po otrzymaniu informacji o pojawieniu się szczurów na terenie parku im. Stanisława Staszica w rejonie zbiornika wodnego Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa podjął natychmiastowe działania w celu sprawdzenia sytuacji w terenie – mówi Andrzej Szczerba, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa UM. – Po potwierdzeniu występowania gryzoni niezwłocznie rozpoczęto poszukiwania profesjonalnej firmy zajmującej się deratyzacją.

Rozesłano zapytania do kilku wykonawców. Po uzyskaniu oferty spełniającej warunki zapytania natychmiast przystąpiono do zwalczania szczurów – dodaje Andrzej Szczerba.

Obecnie trwa kilkuetapowa deratyzacja na terenie parku w rejonie zbiornika wodnego. Teren został oznakowany. Prace wykonuje firma Radpol z siedzibą we Wrocławiu posiadająca duże doświadczenie w deratyzacji na terenach publicznych. Ich zakończenie zaplanowano na 3 czerwca.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły