12.01.2018

Nowoczesne bmw dla częstochowskich policjantów

Częstochowscy policjanci mają nowy radiowóz – jest to nieoznakowane BMW 330i. Policjanci z wydziału ruchu drogowego pełnią służbę w zarówno w mieście, jak i w całym powiecie częstochowskim – tam też będzie można natknąć się na najnowszy nabytek mundurowych.

– Samochód wyposażony jest w dwulitrowy silnik benzynowy z podwójną turbiną. Jego moc to 256 koni mechanicznych. Ma napęd na cztery koła i ośmiostopniową automatyczną skrzynię biegów – wylicza st. sierż. Michał Urbanik z Wydziału Ruchu Drogowego częstochowskiej komendy. – Z pewnością jest to wymagający pojazd, ale zamontowano w nim różnego rodzaju wspomagania, które sprawiają, że nawet przy większych prędkościach jest on w pełni bezpieczny – podkreśla.

Na wyposażeniu pojazdu jest wideorejestrator, laptop oraz torba do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. – Jest to najnowocześniejszy samochód w taborze Wydziału Ruchu Drogowego, który z pewnością ułatwi pracę policjantom. Liczymy, że w przyszłości pojawią się kolejne – zaznacza podkom. mgr Marta Ladowska, rzecznik prasowy częstochowskich policjantów. Policjanci z wydziału ruchu drogowego pełnią służbę w zarówno w mieście, jak i w całym powiecie częstochowskim – tam też będzie można natknąć się na najnowszy nabytek mundurowych. Wartość samochodu wynosi 193 tysiące złotych. Zakup został sfinansowany z budżetu policji.

To nie jedyny nowy radiowóz, który w ostatnim czasie nabyła Komenda Miejska Policji w Częstochowie. – Nowy pojazd mają również policjanci z Kłomnic – jest to nieoznakowane suzuki SX4. Z kolei funkcjonariusze z Koniecpola otrzymali oznakowany radiowóz hyundai i20 – podsumowuje podkom. mgr Marta Ladowska. W zakupie tych aut pomogli lokalni samorządowcy, w tym z gmin: Koniecpol, Lelów, Przyrów, Dąbrowa Zielona, Kłomnice, Mstów, Mykanów i Kruszyna. Pozostałe środki pochodziły z budżetu policji.

  • kg
  • zdj. kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły