Nowy odcinek dla rowerzystów

06.11.2018

Nowy odcinek dla rowerzystów

Zakończyły się prace przy budowie fragmentu Rowerowego Szlaku Orlich Gniazd z Olsztyna w kierunku Przymiłowic na południe od ruin zamku. Dotychczas piaszczysta, grząska droga zyskała w tej chwili nawierzchnię z tłucznia dolomitowego.

Gmina zrealizowała projekt za środki pozyskane od Marszałka województwa śląskiego (80 proc., reszta to dofinansowanie z budżetu gminy). Powstały odcinek ma długość 900 m i 2 m szerokości: został wyznaczony w efekcie audytu rowerowego wykonanego na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego.

Koszt całkowity ścieżki to 156 000 zł.

Urząd Marszałkowski wziął na siebie oznakowanie Szlaku Orlich Gniazd przebiegającego przez poszczególne gminy. W naszej szlak rozpoczyna się w Kusiętach (Zielona Góra), biegnie do Olsztyna a następnie do Przymiłowic. Wykonawca działający na zlecenie Śląskiej Organizacji zakończy znakowanie do końca listopada tego roku.

– Oznakowanie szlaku wzdłuż dróg asfaltowych będzie pozytywnym pretekstem do tego, aby w przyszłości starać się o finansowanie ścieżek rowerowych przy drogach powiatowych w Kusiętach i Olsztynie – mówi Tomasz Kucharski, wójt Gminy Olsztyn.

Celem zadania jest stworzenie spójnej sieci tras rowerowych na Szlaku Orlich Gniazd, co przyczyni się do poprawy jakości infrastruktury turystycznej. Sieć tras umożliwi połączenie do ośrodków turystycznych oraz przyczyni się do stworzenia połączenia alternatywnego pomiędzy trasami głównymi.

  • Katarzyna Gwara
  • zdj. UG Olsztyn
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły