Nowy sprzęt dla strażaków

30.10.2018

Nowy sprzęt dla strażaków

Dzięki wsparciu Gminy Konopiska oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, a także otrzymaniu dotacji z Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego strażacy z OSP Rększowice mogą cieszyć się z nowego średniego zestawu ratownictwa technicznego.

Uroczyste przekazanie sprzętu odbyło się w lokalnej remizie. Wszyscy zebrani mieli okazję obejrzeć nowy nabytek. Dodatkowo jednostka otrzymała prądownicę OK MAGIKADOR 500.

Przy tej okazji przypominamy, że 2 lata temu, 17 października 2016 roku, jednostka otrzymała fabrycznie nowy samochód ratowniczo-gaśniczy GCBA Man TGM 13.290. Rok później natomiast sprzęt do ratownictwa medycznego od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który zawierał: torbę PSP R1, 2 zestawy do amputowanych kończyn, nosze pediatryczne oraz fantoma do ćwiczeń.

  • Katarzyna Gwara
  • zdj. UG Konopiska
Firmy z gwarancją
Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły