Nowy sprzęt dla strażaków

28.10.2017

Nowy sprzęt dla strażaków

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Biskupicach mogą pochwalić się nowoczesnym zestawem bojowym.

Zakupiony sprzęt został zamontowany w samochodzie ratowniczo-gaśniczym Peugeot Boxer. W skład nowego zestawu wchodzą: wysokociśnieniowy agregat wodno-pianowy z 300 litrowym zbiornikiem oraz radiotelefon samochodowy.

Łączna wartość zakupów to blisko 25 000 zł. Gmina Olsztyn przekazała na ten cel ponad 16 300 zł. Resztę pieniędzy udało się pozyskać z dotacji Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Dotacja obejmuje zbiorniki 200 – litrowe, ale po konsultacjach strażacy uznali, że z pieniędzy wypracowanych przez OSP Biskupice przeznaczą brakującą kwotę na zakup zestawu 300 –  litrowego. – Dzięki zestawowi podnieśliśmy w znaczący sposób możliwości taktyczno-techniczne lekkiego samochodu bojowego. Możemy teraz  podawać wodę i pianę pod dużym ciśnieniem, znacznie skracając czas gaszenia, przede wszystkim pojazdów silnikowych – mówi Waldemar Kondys, prezes OSP Biskupice.

Zamontowanie sprzętu zostało wykonane przez strażaków z OSP Biskupice pod kierownictwem druha naczelnika, Dariusza Kowalskiego oraz druhów gospodarza, Kamila Martałka i zastępcy naczelnika, Kamila Wendelewskiego.

  • kg
  • zdj. UG Olsztyn

Do wyborów samorządowych zostało kilka dni. Oprócz prezydenta wybierać będziemy również naszych reprezentantów, którzy zasiądą w Radzie Miasta. Na kandydatów, którego komitetu zamierzacie oddać swój głos? Zachęcamy do zabawy! Głosowanie na naszej stronie zakończy się 19 października.

Na kandydatów, którego komitetu zamierzacie oddać swój głos?

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły