Nowy sprzęt ratowniczy dla Biskupic

18.10.2018

Nowy sprzęt ratowniczy dla Biskupic

Strażacy z Biskupic otrzymali nowy sprzęt ratowniczy, który trafił na wyposażenie samochodu GLBM Peugeot Boxer. Ochotnicy otrzymali hydrauliczne nożyce i rozpierak wraz z osprzętem.

Zestaw wart jest 90 tys. zł, ale dzięki dyrektorowi Oddziału Śląsk firmy FIREMAX – Marianowi Mielniczukowi, który udzielił 30% rabatu, te nowoczesne urządzenia, udało się go kupić za kwotę 63 tys. zł. Na zakup pozyskano dotację z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (53 tys. zł), dotację z Gminy Olsztyn oraz wkład własny OSP.

Przy okazji prezentacji sprzęt został poświęcony przez ks. Kanonika Jana Lisieckiego, proboszcza parafii św. Wojciecha w Biskupicach oraz ks. prof. Mariana Dudę.

Po poświęceniu na placu OSP Biskupice odbyły się pokazy w wykonaniu dziewcząt z MDP, które zaprezentowały ćwiczenie bojowe. Można było także obejrzeć kolekcję ich zdobytych dotychczas pucharów. Zastęp starszych druhów zaprezentował nowo zakupiony sprzęt prezentując jego walory i możliwości techniczne podczas pozorowanego wypadku z jedną osobą poszkodowaną.

Podczas pokazów druhowie przeprowadzili także zbiórkę pieniężną, której celem było poprawienie warunków mieszkaniowych rodziny Dudków.

Zakupiony zestaw to jeden z najnowocześniejszych, jakie istnieją na rynku. Urządzenia posiadają świadectwo dopuszczenia CNBOP. Dzięki dotacji z MSWiA oraz Gminy Olsztyn, OSP z Biskupic będzie mogła nieść pomoc jeszcze szybciej i sprawniej. – Aby móc w pełni wykorzystywać otrzymany zestaw, potrzebne są szkolenia, które realizujemy dzięki przychylności Andrzeja Bajora – właściciela autozłomu w Wancerzowie, przy ul. Sadowej 10, gdzie mamy dostęp do wielu modeli wycofanych z użytku pojazdów. Na niedzielny pokaz także uzyskaliśmy samochód od Andrzeja – informuje Urząd Gminy Olsztyn.

  • oprac. Katarzyna Gwara
  • zdj. UG Olsztyn
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły