10.07.2018

Nowy sprzęt ratowniczy

Ponad 60 tysięcy złotych otrzymała Częstochowa na zakup wyposażenia i sprzętu ratownictwa medycznego dla Ochotniczych Straży Pożarnych. Dzięki temu do ośmiu jednostek trafiły między innymi defibrylatory, deski ortopedyczne ze stabilizacją czy zestawy szyn Kramera.

– Od Ochotniczych Straży Pożarnych z roku na rok oczekuje się coraz więcej. Oprócz gaszenia pożarów, niejednokrotnie zdarza się, że strażacy ratują życie i zdrowie poszkodowanym w wypadkach – mówił w czasie przekazywania strażakom nowego sprzętu prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. – To zwiększa waszą sprawność, a jednocześnie poczucie bezpieczeństwa naszych mieszkańców. Życzę wam oczywiście, aby ten sprzęt był wam potrzebny głównie podczas ćwiczeń – dodał.

Zakup sprzętu był możliwy dzięki dofinansowaniu Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. W sumie Częstochowa ubiegała się o 300 tysięcy. Otrzymała jednak ponad 62 tysiące, bo fundusz przekazał pieniądze tylko na sprzęt ratownictwa medycznego, a ten bardziej techniczny został odrzucony. Z środków udało się kupić defibrylatory, deski ortopedyczne i pediatryczne, szyny Kramera, a także torby ratownictwa medycznego. Wyposażenie otrzymali strażacy z jednostek OSP: Częstochowa, Błeszno, Dźbów, Gnaszyn, Brzeziny Wielkie, Kawodrza Górna, Kiedrzyn i Kuźnica Marianowa.

 

Fundusz Sprawiedliwości jest państwowym funduszem celowym ukierunkowanym na pomoc pokrzywdzonym i świadkom, przeciwdziałanie przestępczości oraz pomoc postpenitencjarną, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Jednym z segmentów dotacyjnych Funduszu jest także wsparcie dla OSP – na zakup wyposażenia i urządzeń ratownictwa medycznego, niezbędnych do udzielenia pomocy poszkodowanym.

gg

  • kg
  • zdj. kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły