Nowy wóz dla strażaków

29.01.2021

Nowy wóz dla strażaków

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Koniecpolu mogą już korzystać z nowego samochodu gaśniczego. To już drugi tego typu pojazd, który został przekazany gminie. Ich zakup był możliwy między innymi dzięki finansowemu wsparciu Funduszu Sprawiedliwości.

Gmina Koniecpol otrzymała środki na zakup dwóch używanych wozów bojowych. 300 tysięcy złotych pochodziło z Funduszu Sprawiedliwości. Pozostała część to wkład własny gminy. W efekcie strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Koniecpol II mogą korzystać z ciężkiego wozu bojowego marki Renault, a strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Stary Koniecpol z pojazdu pożarniczego marki MAN. Do tej pory jednostki miały do dyspozycji mocno już wysłużony sprzęt – jeden z pojazdów bojowych pochodził… z 1975 roku!
Uroczystość związana z przekazaniem pojazdu rozpoczęła się od mszy świętej w Parafii Świętej Trójcy w Koniecpolu. W wydarzeniu wziął udział między innym minister Michał Woś.
Na zakończenie wręczono statuetki wszystkim, dzięki którym zakup nowych pojazdów dla strażaków był możliwy. Jedna z nich trafiła do Moniki Fajer z Solidarnej Polski, która mocno zabiegała o pomoc finansową dla tego przedsięwzięcia.

  • oprac. kg
Najnowsze artykuły