11.05.2018

Nożem prosto w serce kolegi

O krok od tragedii. 48-letni częstochowianin pchnął nożem swojego 57-letniego kolegę. Trafił prosto w serce. Tylko dzięki błyskawicznej reakcji lekarzy z Miejskiego Szpitala Zespolonego udało się uratować życie mężczyzny.

Do zdarzenia doszło przy ulicy Krakowskiej w Częstochowie. Od jakiegoś czasu mężczyźni mieszkali razem w mieszkaniu należącym do 48-latka. Panowie często urządzali sobie libacje alkoholowe. Nie inaczej było i tym razem. W pewnym momencie doszło między nimi do nieporozumienia. 48-latek chwycił za nóż kuchenny i wbił go 57-latkowi w klatkę piersiową. Ostrze trafiło prosto w serce – uszkodziło lewą komorę i przeszło na wylot. Pogotowie, które przyjechało na miejsce, przetransportowało pokrzywdzonego do szpitala. Mężczyzna trafił na Zawodzie. Jego stan był krytyczny. Nie było więc czasu, aby przetransportować go na specjalistyczny oddział kardiochirurgii, którego nie ma w Częstochowie. Ratowaniem życia 57-latka zajęli się nasi chirurdzy. Udało się. Obecnie stan mężczyzny jest stabilny. 48-latek, który zaatakował 57-latka został zatrzymany. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu. Mężczyzna usłyszał w Prokuraturze Rejonowej Częstochowa-Południe zarzut usiłowania zabójstwa. Czynności w tej sprawie są w toku.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły