O bezpieczeństwie z kolonistami

07.08.2018

O bezpieczeństwie z kolonistami

Przez cały okres wakacji mundurowi z Myszkowa goszczą w stanicach wodnych, na obozach harcerskich i w różnego rodzaju ośrodkach kolonijny. Tłumaczą odpoczywającym tam dzieciom, jak uniknąć zagrożeń na drodze i nad wodą. W powiecie myszkowskim z kolejną taką grupą kolonistów spotkali się szefowa wydziału ruchu drogowego i policjant zajmujący się profilaktyką wśród najmłodszych. Koloniści nie tylko usłyszeli, jak bezpiecznie poruszać się rowerem, ale także, czego unikać odpoczywając nad wodą.
Pogadanka odbyła się w ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Mundurowi przypomnieli kolonistom odpoczywającym w Mirowie o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. W ramach programu “Rowerem bezpiecznie do celu” poruszyli problemy związane z przestrzeganiem przepisów ruchu drogowego przez młodych cyklistów. Przypomnieli najczęściej występujące zagrożenia na drodze i nad wodą. Wymienili konsekwencje nieodpowiedzialnego zachowania w takich miejscach oraz przykłady, w których brak rozwagi niejednokrotnie skutkował tragicznym zakończeniem. Policjanci apelowali przede wszystkim o to, żeby dzieci w pierwszej kolejności rozsądnie oceniały sytuację i polegały na tym, czego nauczyli ich rodzice, nauczyciele i policjanci. Na zakończenie nie zabrakło lawiny pytań skierowanych do policjantów o ich codzienną służbę, najciekawsze przypadki, z którymi mieli do czynienia i przepisy dotyczących jazdy motorowerami.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły