O bezpieczeństwie z przedszkolakami

28.05.2022

O bezpieczeństwie z przedszkolakami

Sierżant sztabowy Beata Witos odwiedziła w miniony wtorek podopiecznych Przedszkola Sióstr Nazaretanek w Częstochowie. Policjanta rozmawiała z dziećmi o przepisach ruchu drogowego. Pokazała im m.in. jak prawidłowo przejść na drugą stronę jezdni i na co należy zwracać uwagę na drodze, by zawsze szczęśliwie dotrzeć do celu.

Policjanci z Częstochowy prowadzą wśród dzieci i młodzieży liczne działania profilaktyczno-edukacyjne skierowane na poprawę ich bezpieczeństwa. Przypominają im o zasadach ruchu drogowego, by byli bezpieczni na drodze podczas codziennych aktywności czy długich podróży. Sierżant sztabowy Beata Witos spotkała się we wtorek z podopiecznymi Przedszkola Sióstr Nazaretanek imienia Franciszki Siedliskiej w Częstochowie, gdzie uczyła dzieci o tym, jak należy się zachować przed przejściem przez ulicę, omówiła znaczenie poszczególnych znaków drogowych, przypomniała również, jak ważna jest widoczność na drodze.

Oto najważniejsze zasady dla naszych pociech:

Nigdy nie przechodź przez jezdnię na czerwonym świetle. Cierpliwie czekaj, aż zmieni się na zielone.
Nie wchodź na pasy bez zatrzymania i upewnienia się, że nadjeżdżające pojazdy cię dostrzegły i ustąpią ci pierwszeństwa.
Nie przechodź przez jezdnię między zaparkowanymi samochodami, ani nie wchodź na jezdnię zza przeszkody.
Przed wejściem na pasy nawiąż kontakt wzrokowy z kierowcą i gestem dłoni zasygnalizuj chęć przejścia przez jezdnię

źródło: KMP w Częstochowie

  • pn
Najnowsze artykuły