O cyberprzemocy z nastolatkami

11.12.2018

O cyberprzemocy z nastolatkami

Czym jest cyberprzemoc, jak się przed nią bronić i jakie są konsekwencje dla jej sprawców dowiedzieli się uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 w Myszkowie. Policjanci spotkali się z młodzieżą, aby przypomnieć im o bezpiecznym korzystaniu z internetu.
Prawie 60 uczniów wysłuchało wykładu przygotowanego przez policjantów z Myszkowa. Na pytania uczestników spotkania odpowiadał mł. asp. Marcin Sciesinski i sierż. sztab. Tomasz Kidawa. Policjanci uzmysłowili młodym słuchaczom, że złość, wstyd, poniżenie, ból i samotność, które odczuwa ofiara cyberprzemocy, mogą spowodować u niej odseparowanie od rówieśników i rodziny, a w skrajnych przypadkach nawet depresję. Policjanci przedstawili sytuacje, w jakich dochodzi do tego typu zachowań i omówili sposoby radzenia sobie z nimi. Na zakończenie, wspólnie z uczniami, wskazali także najważniejsze punkty obowiązujące przy bezpiecznym korzystaniu z internetu oraz wymienili te, które są zgodne z prawem. Tego typu spotkania odbywają się cyklicznie w szkołach i za każdym razem spotykają się z dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony uczniów, jak i nauczycieli.

  • Katarzyna Gwara
  • zdj. KPP Myszków
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły