O krok od debiutu. Zespół Zmieszani nie wystąpi w Opolu

28.05.2022

O krok od debiutu. Zespół Zmieszani nie wystąpi w Opolu

Zespół Zmieszani, w którym gitarzystą jest częstochowianin Nikodem Gosławski miał wystąpić podczas 59. edycji muzycznego festiwalu w Opolu w ramach koncertu „Debiuty i Premiery”. Niestety jury podjęło decyzje o dyskwalifikacji rockowej formacji, a powód wydaje się krzywdzący.

 

Zmieszani to nowy projekt muzyczny na rockowej playliście stolicy. Formacja zawiązała się w 2021 r. z inicjatywy gitarzysty Nikodema Gosławskiego. Zespół osadzony jest w rockowej konwencji, z zacięciem do ambitnych harmonii i niekonwencjonalnych fraz. Muzycy prezentują spójne i solidne brzmienie oparte o zdecydowane gitarowe riffy i pulsującą sekcję rytmiczną. Dopełnieniem tej mikstury jest charakterystyczny głos wokalisty i kompozycje wykraczające poza schemat jednego gatunku. Nazwa Zmieszani ściśle koresponduje z ich muzycznymi ścieżkami, łącząc muzyków sceny częstochowskiej, olsztyńskiej i krakowskiej. Skład zespołu to: Nikodem Gosławski – gitary, Jarek Gołoś – wokal, Tomek Gąsiorowski – bas i Łukasz Duch – perkusja. Tworzą wspólnie na warszawskiej Pradze, co dodaje ich aranżacjom dodatkowego drive’u. Muzycy nie ukrywają, że chętnie sięgają po to, co najlepsze w latach 60′ i 70′, jednocześnie udowadniając, że wypracowują świeży styl i patrzą wspólnie w jednym kierunku. Zespół wykorzystał czas pandemii w najlepszy możliwy sposób, zamykając się w sali prób i pracując nad autorskim materiałem. Na koniec 2022 r. planowane jest wydanie pierwszego autorskiego albumu zespołu.

 

Debiut był blisko

 

Jeszcze kilka dni temu zespół cieszył się na szansę zaprezentowania podczas najbardziej znanego festiwalu w Opolu, aż do momentu, w którym jury ogłosiło informacje o dyskwalifikacji kandydatów. Zgodnie z regulaminem konkursu prezentowane utwory nie mogły być publicznie udostępniane, ani wykonywane przed 31 grudnia 2021 roku. Utwór zespołu Zmieszani „Na wspak” miał zostać opublikowany w mediach społecznościowych przed tym terminem. — Niestety komisja dotarła do tajemniczych źródeł i uznała nas za nie-debiutantów, albowiem nasz kawałek nagrany w innym składzie w okresie pandemii, pokazał się na naszych profilach już w zeszłym roku! Tym samym uznano, że jesteśmy już prawdziwą legendą rocka i nie możemy wystąpić w roli debiutanta – skomentował gorzko decyzję Rady Artystycznej basista formacji w oświadczeniu, które nie jest już dostępne. Nie tylko zespół Zmieszani został wykluczony z opolskiego koncertu. Dyskwalifikację otrzymał także Janusz Radek, który miał wystąpić z utworem  “Nie chcę ciebie dzisiaj zapomnieć”. Piosenka miała zostać wykonana publicznie podczas jednego z koncertów artysty w 2020 roku.

fot. Materiały zespołu

 

  • pn
Najnowsze artykuły