O krok od tragedii: mieszkała w prowizorycznym schronieniu w środku lasu

23.12.2021

O krok od tragedii: mieszkała w prowizorycznym schronieniu w środku lasu

Ta historia mogłaby skończyć się tragicznie, gdyby nie szybka reakcja służb. Asp. Bartłomiej Macherzyński i mł.asp. Karol Popęda, kłobuccy policjanci, odnaleźli bezdomną kobietę, która pomimo ujemnej temperatury przebywała w prowizorycznym schronieniu w środku lasu. Dzięki reakcji funkcjonariuszy, interwencji strażaków, ratowników medycznych oraz zaangażowaniu urzędników gminnych z Miedźna, wychłodzonej 67-latce udało się skutecznie pomóc.

W miniony wtorek, 21 grudnia kłobuccy dzielnicowi asp. Bartłomiej Machwrzyński oraz mł.asp. Karol Popęda w swoich rejonach służbowych kontrolowali miejsca, w których mogli przebywać bezdomni szukający schronienia przed zimnem.

Około godziny 9.00 mundurowi dotarli do siedzącej w prowizorycznym schronieniu bezdomnej kobiety, która noc z poniedziałku na wtorek spędziła w prowizorycznym schronieniu jakie sobie przygotowała w środku lasu.

Kobieta, 67-letnia obywatelka Niemiec, jest dobrze znana asp. Bartłomiejowi Macherzyńskiemu, gdyż od kilku lat przebywa między innym w jego rejonie służbowym. Policjant pierwszego kontaktu już wielokrotnie, wspólnie z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Miedźnie oraz urzędnikami z gminy Miedźno, a także przedstawicielami innych służb usiłowali pomóc kobiecie. O sytuacji w jakiej się znajduje, powiadamiano służby konsularne oraz jej rodzinę w Niemczech, która w przeszłości przyjeżdżała do Polski, aby zabrać 67-latkę do jej ojczyzny. Niestety, kobieta każdorazowo odrzuca pomoc i wraca na teren powiatu kłobuckiego, aby prowadzić koczowniczy tryb życia.

W przypadku ostatniej interwencji pomoc dzielnicowych przyszła na czas – 67-latka w stanie wyziębienia trafiła do szpitala, w którym pozostała. – Podczas kilkugodzinnej akcji mundurowi mogli liczyć na pomoc i zaangażowanie strażaków, lekarzy i ratowników medycznych, Wojciecha Tałajczyka z Urzędu Gminy w Miedźnie oraz pracowników GOPS w Miedźnie – zaznacza aspirant Kamil Raczyński, oficer prasowy kłobuckich policjantów.

  • kg
Najnowsze artykuły