O sztuce dziennikarskiej z przedszkolakami

19.10.2018

O sztuce dziennikarskiej z przedszkolakami

O tym, jak wygląda praca dziennikarza, czym zajmujemy się na co dzień i skąd czerpiemy inspiracje dowiedziały się dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 29 w Częstochowie.

Zwykle to my podpatrujemy maluchy na różnych ważnych dla społeczności przedszkola wydarzeniach. Podziwiamy ich talenty, robimy zdjęcia i relację. Tym razem jednak to my opowiadaliśmy o pracy dziennikarzy i druku gazety. Nie zabrakło też oczywiście chwili na zabawę – było wspólne śpiewanie i gimnastyka. Przedszkolaki miały też nie lada wyzwanie – musiały namalować obrazek na podstawie bajki opowiedzianej przez redaktor naczelną Teresę Szajer. Dzieł, które powstały nie powstydziłby się sam Pablo Picasso. Wszystkie maluchy – za to, że były bardzo grzeczne – otrzymały od nas upominki. Radości było co niemiara. A czy, któreś z dzieci w przyszłości planuje zostać dziennikarzem? Tutaj plany nie są do końca sprecyzowane. Mamy jednak nadzieję, że – przynajmniej niektórzy – połknęli bakcyla. Dziękujemy za wizytę i do szybkiego zobaczenia!

 

  • Katarzyna Gwara
Firmy z gwarancją
Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły