O współpracy policjantów z mediami

28.02.2019

O współpracy policjantów z mediami

Każdego roku kłobuccy mundurowi organizują spotkanie dla uczniów klasy drugiej liceum o profilu ogólnopolicyjnym Zespołu Szkół nr 1 w Kłobucku na temat współpracy funkcjonariuszy z mediami. Podczas tegorocznej wizyty, uczniowie dowiedzieli się. jakie przepisy prawa regulują tę kwestię. Dodatkowo każdy z nich mógł w praktyce sprawdzić swoje umiejętności wypowiedzenia się przed kamerą.

Od kilku lat kłobuccy mundurowi organizują spotkanie dla uczniów z klasy o profilu ogólnopolicyjnym z Zespołu Szkół nr 1 w Kłobucku, którego tematem jest współpraca policji z mediami. – Tegoroczne warsztaty odbywały się w miniony wtorek, w budynku komendy. Policjanci przedstawili i omówili zasady i regulacje prawne obowiązujące przy udzielaniu informacji mediom – mówi mł. asp. Kamil Raczyński, oficer prasowy kłobuckich policjantów.

Tradycyjnie oprócz części teoretycznej, spotkanie miało też część praktyczną. Uczniowie mieli za zadanie wcielić się w rolę policyjnego oficera prasowego. W podgrupach otrzymali do przeczytania różne komunikaty dotyczący zdarzeń kryminalnych i drogowych, a następnie przedstawiciele każdej z grup mieli go przekazać do kamery. – Ta część zadania okazała się nie taka prosta, jakby mogło się to wydawać. Na zakończenie licealiści oglądali swoje występy, jednocześnie przekonali się, że publiczne wystąpienia wymagają dużej koncentracji i zachowania „zimnej krwi” w stresującej sytuacji – podsumowuje mł. asp. Kamil Raczyński.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły