Obchody Dni Sybiraka i 79 rocznicy napaści sowieckiej

25.09.2018

Obchody Dni Sybiraka i 79 rocznicy napaści sowieckiej

 

Mszą świętą rozpoczęły się uroczystości związane z obchodami Dni Sybiraka i 79 rocznicy napaści sowieckiej na Polskę. – Nie wolno nam zapominać o ofiarach tych strasznych, mrocznych czasów; ofiarach totalitaryzmu, sowieckich deportacji i zbrodni – mówił prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

Uroczystości miały miejsce 23 września w kościele pw. Matki Boskiej Zwycięskiej i pod tablicą pamiątkową przy ul. Słowackiego. Uczestnikami obchodów byli m.in. kombatanci, przedstawiciele władz miasta, służb mundurowych, nauczyciele, uczniowie, mieszkańcy Częstochowy.

 

 

źródło i zdjęcie: Urząd Miasta Częstochowy

  • pn
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły