Od poniedziałku zmiana w organizacji ruchu na DK 46

19.05.2022

Od poniedziałku zmiana w organizacji ruchu na DK 46

Miejski Zarząd Dróg poinformował, że w związku z rozbudową DK 46 – wciągu ulic: Głównej i Przejazdowej w Częstochowie – od poniedziałku 23 maja częściowej zmianie ulegnie tymczasowa organizacja ruchu.

Zmiany obejmą odcinek od skrzyżowania ul. Przejazdowej z ul. Przelotną do skrzyżowania ul. Przejazdowej z ul. Energetyków. Ruch będzie się tam odbywał wahadłowo przy sterowaniu sygnalizacją świetlną po prawej stronie (od strony kolei) na wykonanej obecnie nowej nawierzchni bitumicznej. Prace budowlane będą zaś prowadzone po lewej stronie jezdni.

Od granic miasta do skrzyżowania ul. Przejazdowej z ul. Szybową wprowadzony zostanie tam ruchu wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

MZD informuje, że ruch wahadłowy z odcinka: skrzyżowania ul. Przejazdowej z ul. Szybową do skrzyżowania ul. Przejazdowej z ul. Marynarską zostanie zastąpiony ruchem w obu kierunkach po nowej nawierzchni bitumicznej.

Wszystkie prace związane z gruntowną przebudową ulic: Głównej i Przejazdowej wraz z budową nowego śladu DK-46 tzw. obejścia ul. św. Barbary mają zakończyć się w drugiej połowie 2023r. Przypomnijmy, że zadanie realizowane w ramach programu „Lepsza Komunikacja w Częstochowie” jest drugą co do wielkości, największą inwestycją drogową we współczesnej historii miasta. Jej koszt to blisko 100 mln zł, a budowa dofinansowana jest także, ze środków UE.

  • TS
  • fot. MZD
Najnowsze artykuły