Odnowiona remiza w Przymiłowicach

23.10.2018

Odnowiona remiza w Przymiłowicach

Zakończył się kompleksowy remont budynku remizy OSP w Przymiłowicach. W ramach prac zagospodarowano również najbliższe otoczenie oraz stworzono parking. Inwestycja pochłonęła 1,8 mln zł.

W obiekcie znajduje się także przedszkole, świetlica, fryzjer i punkt gastronomiczno – cateringowy.

– Nasi ochotnicy zyskali w końcu dużo lepsze warunki służby. Mają swoją część socjalną, gdzie można skorzystać z prysznica, przebrać się i w ogóle funkcjonować w cywilizowanych warunkach. Wyremontowaliśmy także garaże, które zyskały automatycznie podnoszone bramy – mówi Tomasz Kucharski, wójt Gminy Olsztyn.

W budynku wymieniono wszystkie instalacje: elektryczną, wodną, został on także podłączony do zbudowanej przez gminę kanalizacji sanitarnej.

Remiza zyskała nowe centralne ogrzewania zasilane gazem. Wymieniona została stolarka drzwiowa i okienna, ułożono nowe posadzki. Obiekt został doświetlony dodatkowymi oknami. Elewacja ocieplona i pomalowana w atrakcyjny sposób. Aby mógł zostać odebrany przez Państwową Straż Pożarną, dodatkowa klatka schodowa została odsunięta od ocieplonego budynku.

Dzięki inicjatywnie komendanta Jana Jelenia, na elewacji klatki schodowej zainstalowany został podświetlany zegar. – Oby odmierzał dla nas tylko dobre godziny – mówią ochotnicy.

Z chwilą zakończenia prac przy ścieżce rowerowej remiza, jak i całe Przymiłowice będą miały bezpieczną komunikację pieszą i rowerową z Olsztynem.

Inwestycję zrealizowano przy wsparciu środków unijnych.

  • Katarzyna Gwara
  • zdj. UG Olsztyn
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły