Odwiedzili szkołę w Rusinowicach

17.01.2019

Odwiedzili szkołę w Rusinowicach

Lublinieccy funkcjonariusze odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Rusinowicach, gdzie miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu profilaktycznego poświęconego tematyce szkodliwości używek. Uczniowie wysłuchali również prelekcji na temat zagrożeń, na jakie narażona jest młodzież szkolna. Omówiono także aspekt odpowiedzialności młodych ludzi za czyny naruszające prawo.

Uczniowie w ramach konkursu przygotowali kilkanaście prac plastycznych, których formę najpierw wymyślili, a potem wspólnymi siłami stworzyli. Mundurowych czekało ciężkie zadanie wyłonienia zwycięskich prac. Po burzliwych obradach ogłoszono zwycięzców. Zostali nimi uczniowie klasy III ( kategoria I-III) oraz uczniowie klasy VII (kategoria IV-VIII).

W trakcie prelekcji stróże prawa przestrzegali młodzież przed szkodliwością i zgubnymi skutkami kontaktu z wszelkimi używkami. Sporo mówiono o  konsekwencjach, jakie wyciągane są wobec młodych ludzi naruszających normy prawne i zagrożeniu jakie niesie ze sobą zjawisko „przemocy rówieśniczej”. Informowano także, jak można przeciwstawiać się temu groźnemu zjawisku.

Spotkanie było też okazją do przypomnienia zasad bezpiecznego poruszania się dzieci i młodzieży po drogach. Policjanci przypominali o konieczności noszenia elementów odblaskowych i unikania zachowań niebezpiecznych szczególnie w czasie niesprzyjających zimowych warunków.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły