20.03.2018

Odznaczona przez ministra

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Olsztynie, Irena Pluta otrzymała Odznakę Honorową Primus in Agendo, nadaną przez Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Elżbietę Rafalską w uznaniu zasług za działalność na rzecz polityki społecznej. Odznaczenie wręczył senator RP, Ryszard Majer podczas  XXV Sesji Rady Gminy Olsztyn. Jest to pierwsze tego typu wyróżnienie w Powiecie Częstochowskim.

Odznaka Honorowa Primus in Agendo została powołana Rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie ustanowienia Odznaki Honorowej Primus in Agendo, ustalenia jej wzoru, zasad i trybu nadawania oraz noszenia. Jest ona wyrazem uznania dla aktywnej, pełnej zaangażowania i oddania postawy wyróżnionego, najciekawszych i najbardziej wartościowych inicjatyw, nowatorskich osiągnięć oraz innowacyjnych projektów, a także rzetelności i ofiarności w podejmowanych działaniach.

– Serdecznie dziękuję senatorowi Ryszardowi Majerowi za nominację i przyznanie odznaki. Dziękuję również wójtowi Gminy Olsztyn, Tomaszowi Kucharskiemu i wicewójt, Małgorzacie Haładyj  oraz przewodniczącemu Rady Gminy Olsztyn, Zbigniewowi Banaszakowi i radnym Gminy Olsztyn za decyzje, które pozwalają naszej gminie na realizację zadań pomocy społecznej i być ,,Pierwszymi w działaniu”. Chciałabym także podziękować moim współpracownikom za pracę i zaangażowanie w niesieniu pomocy potrzebującym.  Jest mi niezmiernie miło, że nasze działania zostały zauważone i wyróżnione – powiedziała Irena Pluta.

  • kg
  • zdj. UG Olsztyn
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły