Ogólnodostępny alkotest w kłobuckiej komendzie

01.08.2019

Ogólnodostępny alkotest w kłobuckiej komendzie

W Komendzie Powiatowej Policji w Kłobucku można będzie korzystać z ogólnodostępnego urządzenia do pomiaru poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu. Nowoczesne alkotestery zostały oficjalnie przekazane przez burmistrza Kłobucka z okazji 100-lecia utworzenia policji. Jedno z urządzeń zostało zamontowane w poczekalni kłobuckiej komendy.

Do kłobuckiej komendy trafiły dwa alkotestery, ufundowane przez gminę Kłobuck ze środków Gminnego Programu Przeciwdziałania Alkoholizmowi.

Każdy, kto nie jest pewien, czy może usiąść za kierownicą samochodu z powodu wcześniej wypitego alkoholu, będzie mógł sam wykonać badanie trzeźwości w komendzie. Jedno z urządzeń zostało zamontowane w ogólnodostępnej poczekalni. Drugi alkotester będzie użytkowany w terenie przez policjantów z kłobuckiej drogówki. Badanie jest prostą czynnością. Nie trzeba mocować ani zdejmować ustników – test polega na wdmuchnięciu powietrza do wnętrza „lejka”. Kolejne kroki wykonywania pomiaru oparte są na informacjach tekstowych wyświetlanych na ekranie LCD. Również na tym ekranie wyświetlany jest wynik badania.

  • Katarzyna Gwara
Firmy z gwarancją
Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły