14.06.2018

Ogromne malowidło przy dworcu

Ta wiadomość z pewnością ucieszy wszystkich miłośników murali. Na ścianie kamienicy przy placu Rady Europy powstaje mural “Strażnik Czasu”. Będzie to największe tego typu „malowidło” w naszym mieście. Jego autorem jest Tomasz Sętowski.

Murale, które do niedawna kojarzone były z buntem i służyły także jako przekaz polityczny, teraz zaczynają pojawiać się w formie obrazów w prywatnych domach, lub stają się specyficznym, a także potężnym nośnikiem reklamy. Taka forma sztuki stała się ostatnio bardzo modna, również w Częstochowie. Oczywiście nie na taką skalę jak ma to miejsce chociażby w Łodzi. Jednak wszystko chyba zmierza w dobrym kierunku. W tym temacie bardzo aktywnie działa znany częstochowski malarz Tomasz Sętowski. I to właśnie on jest autorem projektu muralu, który powstaje na ścianie kamienicy przy alei Wolności 19. Autorem pomysłu jest natomiast Stefan Rybicki, właściciel kamienicy i najsłynniejszy zegarmistrz w mieście. Mural, który jest tworzony na powierzchni 1200 mkw, ma być gotowy najpóźniej pod koniec lipca.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły