OKF “Iluzja” zaprasza na lipcowe seanse

14.07.2021

OKF “Iluzja” zaprasza na lipcowe seanse

Dzięki cyklom Kino Seniora i Wakacyjny Iluzjonista, widz w każdym wieku znajdzie w repertuarze coś dla siebie – zapewnia Kino Studyjne OKF “Iluzja” i zaprasza na letnie seanse.

Zaplanowane przez częstochowski OKF na druga połowę lipca seanse, to między innymi projekcje filmów „Tom&Jerry” , „Piotruś Królik 2: na gigancie” i „Luca”, wpisujące się w autorski, dedykowany najmłodszym widzom cykl „Wakacyjni Iluzjoniści”. To także amerykański dramat „Ojciec”, który wyświetlony zostanie  27 lipca w ramach Kina Seniora oraz pozostałe, zupełnie różne gatunkowo tytuły: „Supernova”, „Żużel”, „DNA”, „Berlin Alexanderplatz”, „Geniusze”, „Jak wywołałem byłą żonę”, „Reset”, „Annette”, „Ciotka Hitlera” i „Cudak”.

-Rekomendujemy zakup biletów ONLINE: przycisk KUP BILET w prawym górnym rogu na stronie kina Studyjnego OKF Iluzja www.okf.czest.pl. Przypominamy, że cały czas można korzystać także z Wirtualnej Sali na platformie www.mojeekino.pl. Czeka tam kilkadziesiąt interesujących filmów studyjnych – ich katalog jest ciągle poszerzany. Chcąc wesprzeć częstochowskie kino, wystarczy przed zakupem seansu wybrać i kliknąć w kafelek z logotypem OKF. Przed wejściem na tradycyjny seans do kina Widz zobowiązany jest do skorzystania z płynu do dezynfekcji rąk, znajdującego się w dozowniku w holu kasowym oraz zachowania bezpiecznego dystansu 2 metrów od innych osób w kolejce do kasy, przy wejściu i wyjściu z kina – przypomina OKF.

Cennik:

Bilet normalny 17 zł

Bilet ulgowy 15 zł

Kino Seniora 10 zł

Młody Iluzjonista 13 zł

W poniedziałki wszystkie bilety w jednej cenie 12 zł

 

Tom&Jerry

USA, 2021, 101 min., reż. Tim Story

Mysz Jerry obiera sobie za mieszkanie najlepszy hotel w Nowym Jorku, w przeddzień mającego się tam odbyć “ślubu stulecia”. Tym samym zmusza zdesperowaną organizatorkę wesela do zatrudnienia Toma w celu pozbycia się gryzonia. Istna bitwa między kotem a myszą, do której dochodzi, może jednak zrujnować jej karierę, wesele, a być może nawet sam hotel.

Piotruś Królik 2: na gigancie

Australia/USA, 2021, 85 minut, reż. Will Gluck

Bea, Thomas i króliki stworzyli prowizoryczną rodzinę. I choć Piotruś Królik bardzo się starał, nie udało mu się pozbyć złej reputacji złośliwca.

Luca

USA, 2021, 95 min., reż. Enrico Casarosa

Pełen niezwykłych przygód film opowiada o dorastaniu dwójki przyjaciół mieszkającymi w pięknym nadmorskim miasteczku na Riwierze Włoskiej. Chłopcy wspólnie przeżywają niezapomniany letni czas, jednak ich beztroską zabawę może w każdej chwili zepsuć ujawnienie głęboko skrywanego sekretu. Obaj są potworami morskimi z innego świata znajdującego się tuż pod powierzchnią wody.

Ojciec

USA, 2020, 97 min., reż. Florian Zeller

Film OJCIEC to delikatna i przejmująca refleksja nad kruchością ludzkiego życia. To też wspaniały obraz pokazujący relacje między ojcem a córką.

Supernova

Wielka Brytania, 2020, 93 min., reż. Harry Macqueen

Sam i Tusker są razem od ponad 20 lat i kochają się bezgranicznie. Kiedy okazuje się, że niedługo mogą zostać rozdzieleni przez chorobę Tuskera, wyruszają w długą podróż i cieszą się z każdej spędzonej wspólnie chwili.

Żużel

Polska, 2020, 108 min., reż. Dorota Kędzierzawska

Mistrz motocyklowy Lowa (Tomasz Ziętek) jest obiektem westchnień kobiet i źródłem zazdrości rywali z toru (Mateusz Kościukiewicz). Jednak szelmowski uśmiech chłopaka skrywa codzienne zmagania ze strachem, widmem kontuzji i wypadków na żużlowych stadionach. Wszystko komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy na drodze Lowy staje śliczna Roma (Jagoda Porębska).

DNA

Francja, 2020, 90 min., reż. Maiwenn

Lato w Paryżu, miasto pustoszeje. Neige regularnie odwiedza ukochanego dziadka w domu spokojnej starości. To on ją wychowywał i chronił przed toksyczną rodziną, w której od lat szaleje emocjonalna burza. Kiedy Emir umiera, wszystkie międzypokoleniowe nierozwiązane konflikty wracają z nową mocą i zmuszają Neige do zgłębienia swej tożsamości.

Berlin Alexanderplatz

Francja/Holandia/Kanada/Niemy, 2020, 183 min., reż. Burhan Qurbani

Berlin Alexanderplatz podzielił publiczność festiwalu w Berlinie – współczesne odczytanie powieści Alfreda Döblina zaczyna się jak refugee drama, jednak potem zamienia się w intensywną, epicką przypowieść o próbie zachowania człowieczeństwa w świecie drapieżnym, bestialskim i nieludzkim.

Geniusze

Niemcy/Polska/Wielka Brytania, 2020, 102 min., reż. Thor Klein

Film przedstawia historię 15 lat życia Stanisława Ulama, genialnego polskiego matematyka żydowskiego pochodzenia. Międzynarodowa koprodukcja jest poruszającą opowieścią o młodym polskim naukowcu, który radząc sobie z traumatycznym doświadczeniem wojny, stał się jednym z pionierów ery nuklearnej.

Jak wywołałem byłą żonę

Wielka Brytania, 2020, 95 min., reż. Edward Hall

Ruth i Charles są na pozór idealnym małżeństwem. Pieniądze, sława, piękny dom i ocean wolnego czasu – każdy chciałby tak żyć. Jednak ich domowa idylla zostanie wkrótce przerwana. Pewnego dnia małżonkowie biorą udział w seansie spirytystycznym, w czasie którego zostaje przywołany duch ekscentrycznej Elwiry – byłej żony Charlesa.

Reset

Francja, 2021, 85 min., Thierry Donard

Po roku obfitującym w dramatyczne zmiany, roku ciągłego dystansu, RESET porywa międzynarodową widownię w podróż, która pozwoli ponownie odkryć nasz świat. Spojrzymy na niego oczami młodych ludzi, którzy pośród krajobrazów koła podbiegunowego czy białych, piaszczystych plaży Polinezji Francuskiej, zdecydowali nadać swemu życiu wyjątkowe znaczenie. Filozofią tych charyzmatycznych, inspirujących postaci, jest praktykowanie na świeżym powietrzu ekstremalnych sportów, w głębokiej relacji z naturą.

Annette

Belgia/Francja/Japonia/Meksyk/Niemcy/Szwajcaria/USA, 2021, 140 min., reż. Leos Carax

„Annette” to historia miłości słynnego komika Henry’ego i Ann, śpiewaczki o międzynarodowej sławie. W świetle reflektorów stanowią idealną, szczęśliwą parę. Ich życie odmienią narodziny pierwszego dziecka, Annette, dziewczynki o wyjątkowym darze.

Ciotka Hitlera

Polska, 2020, 80 min., reż. Michał Rogalski

Lata 40. XX wieku, Leon pracuje jako piaskarz na Wiśle. Wraz z synami wyławiają z rzeki kobietę z małym dzieckiem. To Żydówki, którym udało się uciec z Warszawy. Leon staje przed dylematem moralnym: czy ratować kobiety i udzielić im schronienie jednocześnie wystawiając na ryzyko własną rodzinę?

Cudak

Polska, 2021, 82 min., reż. Anna Kazejak

Roman Cudakowski, dla przyjaciół Cudak, gra w kapeli na weselach i miejskich imprezach. W czasie okupacji muzykowi nie wiedzie się dobrze. Szansą na zarobek stają się wstępy w lokalu dla Niemców. Ci nie wyobrażają siebie jednak orkiestry bez skrzypka. Wówczas Cudak na koncerty wyprowadza z getta uzdolnionego Szymona Akermana, z którym przed wojną nie żył w zgodzie.

 

Na podstawie informacji z OKF ,,Iluzja”.

  • red.
Najnowsze artykuły